Amasya TOKİ kura çekimi başladı mı? Canlı izle ekranı ve kura sonuçları sorgu ekranı

Amasya TOKİ konut projeleri için heyecanlı bekleyiş son buldu. Amasya TOKİ kura çekimi başlıyor. Hak sahiplerinin belirleneceği Amasya TOKİ kura çekilişi canlı yayında Noter huzurunda bugün gerçekleştirilecek.

Amasya TOKİ kura çekimi başladı mı? Canlı izle ekranı ve kura sonuçları sorgu ekranı
Editör: Hakan AMAN
13 Aralık 2022 - 08:25
Amasya'da beklenen kura takviminin açıklanmasının peşinden gözler bugün başlayacak kura çekilişlerine çevrildi. Amasya TOKİ kura çekilişi bugün Noter huzurunda, canlı yayında düzenlenecek. Binlerce Amasyalı vatandaş bu kura çekilişini bekliyor. Hak sahibi olmak, barınma ihtiyacını gidermek için binlerce başvurunun kabul edildiği Amasya TOKİ konutları için heyecan dorukta.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) 81 il genelindne büyük heyecana neden olan 250 bin sosyal konut kampanyasında kura çekilişlerine devam ediyor. İlk Evim Konut TOKİ projelerine yapılan yoğun başvuru süreci sonrasında gözler kura çekimlerinde. Bugün Amasya için kritik kura çekilişi gerçekleştirilecek.

TOKİ AMASYA KURA ÇEKİMİ NE ZAMAN, SAAT KAÇTA?

Amasya ili ve bağlı ilçelerini kapsayan kuralar resmen bugün sabah saat 10:00 itibariyle çekilmeye başlanacak. TOKİ Amasya sosyal konut projesi için kura çekimi tarihini 13 Aralık 2022 Salı günü olarak duyurmuştu. Şimdi kuraya katılacak, TOKİ'den ev sahibi olmak isteyen vatandaşların gözü kulağı Amasya'da başlayacak kura çekilişi sonuçlarında olacak. Amasya kuraları TOKİ'nin resmi Youtube kanalı üzerinden saat 10.00'da canlı yayında izlenebilecek.

TOKİ RESMİ YOUTUBE KANALI İÇİN TIKLAYINIZ...

AMASYA TOKİ KURA SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI

Kuraya katılan başvuru sahiplerinin en fazla merak ettikleri konulardan biri kura sorgulama ekranı ve kura sonuçlarını öğrenme oluyor. Kura çekimini canlı olarak izleyemeyecek olan kişiler ise çekiliş tamamlandıktan sonra TOKİ’nin resmi internet adresi üzerinden sorgulama yaparak isimlerinin kurada çıkıp çıkmadığını öğrenebilecekler.

TOKİ KURA SONUCU SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ...

E-DEVLET TOKİ SONUCU SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ...

BAŞVURU ÜCRETİ İADESİ NE ZAMAN YAPILACAK?

TOKİ konutlarına başvuru yapan, kurada ismi çıkmayan veya kuraya katılmayan (başvuruları kabul edilmeyenler) için para iadesini nasıl geri alacak merak ediliyor. TOKİ İlk Evim sosyal konutları için her başvuru yapandan şimdiye kadar başvurularda aldığı ücretten daha düşük bir başvuru bedeli aldı. 500 TL başvuru bedeli yatıranlar, parasının ne zaman, nasıl geri alabileceklerini araştırıyor.  "Başvuru dönemi içinde" başvuru bedelini alarak başvurusunu iptal edebilir. Daha sonra asil hak sahibi olmayanların başvuru bedelleri kuradan sonra 5 işgünü sonra iade edilecek. Başvurusu iptal edilenler de kurayı beklemeden başvuru bedelini iade alabilecekler.

Para iadesine ilişkin ayrıntıları buradan inceleyebilirsiniz.


-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Son Dakika gelişmeleri Twitter hesabımızdan anlık olarak takip edebilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum