Alkim Alkalin Kimya, iddialara açıklama ile cevap verdi

Alkim hakkında çıkan iddialara KAP üzerinden yaptığı açıklama ile yanıt verildi.

Alkim Alkalin Kimya, iddialara açıklama ile cevap verdi
Editör: Hakan AMAN
19 Aralık 2022 - 11:18
Borsa'da hisseleri işlem gören Alkim Yönetim Kurulu, Haber ve Söylentilere İlişkin Açıklamada bulundu.

Haftanın ilk işlem sabahında Borsa'ya giren Tera Yatırım halka arz sonuçları belli oldu.  TERA Yatırım payları Borsa İstanbul'da. TERA halka arz sonuçları açıklandı. 377 bin 967 yatırımcı Tera halka arzına katıldığı bildirildi.

Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan yazılı açıklamada, Alkim Alkali Kimya A.Ş. Sosyal medya aracılığı ile kamuya yapılan bazı yorumlar ile alakalı olarak son dakika açıklaması geldi.

KAP açıklamasında, "Şirketimiz Yönetim Kurulu üyesi Sn. Arkın Kora'nın, Twitter ve Linkedin mecralarında yayınladığı 09/12/2022 tarihli mesajının bir kısım yatırımcılarımız nezdinde üzüntü yarattığı tespit edildiğinden bu izahta bulunmak zarureti hasıl olmuştur. Sn. Arkın Kora'nın sahibi bulunduğu Kora Holding'te bulunan ALKİM hisselerini zaman içerisinde satıp satmama kararı tamamen kendi serbest iradesi mahsulü olup şirketimiz nezdinde bu ahvalde bir karar mevcut değildir.

Alkim Yönetim Kurulu üyelerinin ve Üst Düzey Yöneticileri'nin isimleri, eğitim seviyeleri ve meslekleri şirketimiz kurumsal internet sitesinde kamuya açık olarak yer almaktadır. Burada ALKİM'in ne kadar bilgili, tecrübeli, kıymetli ve değerli üst düzey kadrolara sahip olduğu açıkça görülebilmektedir.
  

Şirketlerin başarıları en başta mali tabloları ile ölçülebilir.  Alkim'in mali tabloları daima ve bilhassa son yıllarda gerek ciro gerek karlılık ve gerekse temettü dağıtımı konularında hep daha iyiye ve ileriye gitmiştir.

KAP'ta yayınlanan bilanço ve gelir tabloları rakamları şirketin ve şirket yönetiminin ne kadar başarılı olduğunun somut bir göstergesidir.

Şirketimiz bilgi ve tecrübe bakımından çok üst düzeyde olan bağımsız yönetim kurulu üyelerine sahip olduğu gibi yine uluslararası en yüksek saygınlıktaki birkaç denetim kurumundan biri olan Ernst & Young Bağımsız Denetim şirketince de denetlenmekte ve tüm raporlar şeffaf olarak kamu ile paylaşılmaktadır.

Alkim, yeni ve büyük yatırımlarına her zamanki gibi devam etmekte, bu yatırımların sonucunda şirketimize ve tüm yatırımcılarımıza da ciddi faydalar sağlanmaktadır.  ALKİM Alkali Kimya A.Ş. 2021 yılı Kasım ayında ülkemizde bir ilk olan Komple Potasyum Sülfat Üretim Tesisini pandeminin bütün olumsuz koşullarına karşı 18 ay gibi çok kısa bir sürede tamamlamıştır.  % 80 iştirakimiz olan, ülkemizin en büyük 1.nci hamur yazı tab'ı kağıdı üreticilerinden biri olan Alkim Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş – BİST kodu ALKA ise tam kapasite çalışmaktadır, ikinci Kağıt Makinası Yatırımı başlamıştır ve başarıyla devam etmektedir. Bütün bunlar usulüne uygun olarak KAP açıklamalarıyla siz değerli yatırımcılarımıza iletilmektedir.

Şirketimiz yönetim kurulu ve üst düzey yönetimi, tüm çalışanlarımız ve iş ortaklarımız ile büyük bir uyum içerisinde faaliyetlerine, yatırımlarına kesintisiz olarak devam etmektedir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur. " denildi.