Adınız TOKİ Konya başvuru listesinde var mı?

TOKİ, 250 bin sosyal konut kampanyasında kura çekilişi öncesinde Konya ili için başvuru listeleri ilan edilen ilçelerin listesini yayımladı. Adınız başvuru listesinde var mı? Konya TOKİ kura çekiliş tarihleri ile başvuru listeleri...

Adınız TOKİ Konya başvuru listesinde var mı?
28 Kasım 2022 - 19:21

Türkiye genelinde 81 ilde 250 bin sosyal konut kampanyası kapsamında adım adım kura çekilişleri sürüyor. TOKİ Konya kura çekilişi öncesi başvuru listeleri ilan edilen iller arasında? Peki adınız TOKİ Konya başvuru listesinde var mı? Yok ise ne yapacaksınız?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) İlk Evim Konut 250 Bin Sosyal Konut kampanyası çerçevesinde başvurular tamamlandı, geriye kura çekilişi kaldı. Adım adım kura çekiliş tarihleri yaklaşan sosyal konut için başvuru listeleri yayımlandı. İl bazında isim listesinin yer aldığı listeler askıya çıktı. Konya TOKİ konutlarında başvurular arasında yer alan isimler açıklandı. TOKİ ilçelerinde konut başvurusu yapan, başvuruları kabul edilen ve edilmeyen vatandaşların isimleri açıklandı.


Ülke genelinde her yıl hayata geçirdiği konutlarla, Türkiye'de en büyük sosyal konut üretimi yapan kamu kurumu olan TOKİ, İlk Evim Konut 250 Bin sosyal konut kura çekilişi heyecanı her il için bir bir yaşanmaya devame diyor. İdare, konut kura çekilişi ile alakalı kura takvimini kısa süre içerisinde açıklayacak. Çalışmalarına etap etap devam eden idare, son olarak başvuru listelerini açıkladı. TOKİ Konya Merkez ilçe başta olmak üzere diğer tüm ilçelerde hayata geçirilecek evlere başvuranların arasında başvurus kabul edilenler belli oldu.  TOKİ Konya konut başvurusu yapan, başvuruları kabul edilen ve başvuruları kabul edilmeyen vatandaşların isimleri belli oldu. Bazı yoğun olan İstanbul gibi illlerin listeleri halen hazırlanıyor. Ancak çok sayıda il ve ilçe için başvuru listeleri askıya çıkarıldı. 

Adınız TOKİ başvuru listesinde var mı?


TOKİ 81 il ve ilçelerinde yer alan konut projeleri için başvuru yapan 9 milyona yakın vatandaşın adı bu listelerde yer aldı. Başvuruları kabul edilen vatandaşlar isimlerini kontrol ederek, kura çekilişinde hak sahibi olmayı bekleyebilecek. Başvuru listesinde adını göremeyenler 'İptal listesi'ne bakarak adını arayabilir. Başvurusu kabul edilmeyenlerin kura çekilişinde adları yer almayacak. Otomatik olarak kura dışı kalacak. Ödedikleri paralar ise geri hesaplarına iade edilecek.

Başvuru isim listeleri nerede, nasıl kontrol edebilirim?


İlk Evim Konut TOKİ kampanyasına başvuru yapanlar için önemli mesele başvurularının kabul edilip edilmediği. Başvurunuz kabul edilmesi durumunda kura çekilişine katılmaya hak kazanmış olacaksınız. Adınızı listelerde kontrol etmek bu bakımdan önemli. Altta verilen Başvuru listesinde adım var mı sorgula linkine tıklayıp, başvuru yaptığınız il ve ilçeyi belirtip, daire tipine göre isim listesi .PDF listesine erişebilirisniz. Bu listelerde adınızı göremediyseniz TOKİ iletişim bilgileri sayfasından iletişim kurarak konu hakkında bilgi almanızı tavsiye ederiz.

TOKİ Konya Konut Başvuru Listesinde Adınız Var mı? Tıkla Öğren!


 Daha fazla bilgi almak için TOKİ müşteri hizmetleri numarası üzerinden veya TOKİ iletişim bilgileri sayfasından alınabilir.


YORUMLAR

  • 0 Yorum