5 kripto para milyarderi 112 milyar Doların üzerinde kaybetti

Kripto para piyasalarında 2022 yılı büyük kayıpların, milyar dolarların buharlaştığı bir yıl olarak kayıtlara geçti. Changpeng Zhao, Mark Zuckerberg ve Bill Gates'in toplamından daha fazla 82 Milyar Dolar kaybetti.

5 kripto para milyarderi 112 milyar Doların üzerinde kaybetti
Editör: Hakan AMAN
29 Kasım 2022 - 13:54
Kripto milyarderleri, tüm pazarın 2 tirilyon dolarlık bir silme işlemine maruz kalmasıyla kişisel servetlerinin bu yıl düştüğünü gördü. Dünyanın en büyük ikinci kripto borsası ftx'in çöküşü bir başka şok oldu. FTX wunderkind Sam Bankman-Fried birkaç gün içinde milyarlarca dolar kaybederken, kripto borsasının ani çöküşü diğer kripto devlerinin servetini de vurdu.

CryptoPresales verilerine göre, kripto alanındaki en zengin beş kişi 2022 yılında taklaşık 112.7 milyar dolarını kaybettiği kaydedildi.

Changpeng Zhao, Mark Zuckerberg ve Bill Gates'in Toplamından Daha Fazla 82 Milyar Dolar Kaybetti

Dünyanın kripto milyarderlerinin servetleri ciddi kayıpların yaşandığı 2022'de, Çin kripto kralı Changpeng Zhao en büyük kaybını yalamış oldu. Binance CEO'su kripto fiyatları geriledikçe on milyarlarca dolar kaybetti. Binance CEO'su Zhao, bilindiği üzere parayı pek fazla sevmemekle tanınıyor.

Zhao, şu anki net değeri 14,6 milyar dolar olan kripto dünyasının hala en zengin kişisi olarak anılıyor. Ancak kripto piyasası yükselmeye başlamadan bir yıl önce toplam 96,5 milyar dolardı. Forbes Gerçek Zamanlı Milyarderler verilerine göre, Çin kripto kralı bu yıl Mark Zuckerberg ve Bill Gates'in toplamından yaklaşık 82 milyar dolar kaybetti. Meta'nın yönetim kurulu başkanı ve ceo'sunun serveti bu yıl 56 milyar dolar düşerken, Gates yaklaşık 23 milyar dolar kaybetti.