2023 TOKİ kura çekilişi Ankara'da başlıyor

2023 yılı TOKİ kura çekilişi işlemleri Başkent Ankara'da başlıyor. Yılın ilk TOKİ kura çekimi Ankara ve ilçeleri için gerçekleştirilecek.

2023 TOKİ kura çekilişi Ankara'da başlıyor
Editör: Hakan AMAN
01 Ocak 2023 - 12:25
2023 yılına hızlı başlayacak TOKİ, ilk kura çekilişini Başkent Ankara'da yer alan ilçeler için gerçekleştirecek. Yüz binlerce Ankaralı tarafından heyecanlı bekleyiş son buluyor. Kuralar 2 Ocak Pazartesi senenin ilk iş günü ile başlayacak.Ankara TOKİ kura sonuçları canlı yayında açıklanacak.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) yurdun 81 ili ve bağlı ilçelerinde 250 bin sosyal konut dahilinde 45 ilde kura çekimini tamamladı. Yeni yıl 2023 ile birlikte ilk iş günü çekilecek kuralar belli oldu. Başkent Abkara ve Hatay illerinde yarın büyük gün olacak. İki ilde TOKİ kura çekimine başlayacak. Yüz binlerce vatandaş ev sahibi olmak için başvuruda bulunduğu Ankara ve Hatay illerinde kura sonuçlarını canlı yayınlardan takip edecek.

ANKARA'DA HANGİ İLÇELERDE KURALAR ÇEKİLİYOR?

Başkent Ankara'da Ayaş başta olmak üzere Bala, Etimesgut, Beypazarı, Çamlıdere, Evren, Gölbaşı, Haymana, Kahramankazan, Mamak, Nallıhan, Sincan, Polatlı, Şereflikoçhisar ilçelerinde TOKİ konut inşa edecek ve bu konutlar için başvurular tamamlandı. Başvurusu kabul edilenlerin isim listeleri ile başvurusu kabul edilmeyenlerin isim listeleri açıklandı. Toplamda 14 ilçe ve projelerde 18 bin 387 adet konut hayata geçirilecek.

Yasal Uyarı:  "2023 TOKİ kura çekilişi Ankara'da başlıyor" haberi 1 Ocak 2023 tarihinde EmlakPencerem.com editörü tarafından özel olarak Teknorium.com hazırlanmıştır. Haberin kopyalanarak farklı sitelerde yayımlanmasından ötürü yasal hakların kullanacağını hatırlatır, tüm hakların saklı olduğunu belirtiriz.


Kaynak: Emlak Haberleri

TOKİ Ankara kura sonuçları, başvuru sonuçları ve daha fazla bilgi için tıklayın.