2021 yılı en çok ses getiren telefonları listelendi

Consumer Reports adlı bağımsız araştırma şirketi, bu defa 2021 yılı içerisinde en çok ses getiren farklı kategorilere girmiş akıllı telefonları listeledi. İşte o liste.

2021 yılı en çok ses getiren telefonları listelendi
Editör: Mertcan BUDAK
30 Mart 2021 - 15:10
ABD merkezli köklü bağımsız araştırma şirketi Consumer Reports, geçen haftalarda paylaştığımız En iyi akıllı telefon belirlendi haberi detaylarında 2021 yılı için en çok beğenilen akıllı cep telefonu modelinin, iPhone 12 Pro Max olduğunu açıklamıştı.

Günümüzde cep telefonu almak isteyen insanları çok fazla seçenek bekliyor. Farklı kullanıcılara hitap etmek için üretilen cep telefonları konuya uzak insanların bazen yanlış tercihler yapmasına neden olabiliyor. Consumer Reports adlı araştırma şirketi insanların bu sorularına yanıt olabilmek adına bir kaç farklı kategoride 2021 yılı içerisinde en popüler olmuş telefonları listeledi.

Consumer Reports 2021 popüler telefonları

En iyi Apple telefon: iPhone 12 Pro Max

12 pro max


Listemizin ilk sırasında çıkış yaptığı tarihten itibaren büyük ses getiren ve tartışmalı kutu içeriğine ramen ilk haftadan sonra satış rekorları kıran iPhone 12 Pro Max olduç. Bildiğiniz gibi iPhone Pro Max kutu içeriğinde şarj cihazı ve kulaklık bulunmuyordu. İlk etapta bu durum kullanıcıları rahatsız etsede, Apple'ın geri adım atmaması üzerine pes eden kullanıcılar iPhone 12 Pro Max'i satışa çıktığı ilk haftadan sonra yoğun ilgi bombardımanına tuttular.

En iyi Android telefon: Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5GAplle'ın aksine Android piyasasının bir okyanusu andırdığını söylesek yanlış olmazdı herhalde. Her yıl sırf Android işletim sistemine sahip yüzlerce akıllı telefon birbirleriyle kısay haline giriyor. Consumer Reports bu durumdan ötürü Android için yeni bir kulvar açmış olacak ki bu sıralamanın en başına Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G modelini yerleştirmiş. Neredeyse Samsung'la özdeleşmiş olan kaleme sahip telefon serisi Note ile tüm hızıyla ilerliyor. Hemen hemen her yıl yeni bir Note modeli çıkmasına rağmen her dönemde büyük ses getirerek kullanıcılar tarafından oldukça büyük bir ilgiyle karşılanıyor.

En iyi bütçe dostu telefon: OnePlus Nord N10 5GYüksek bütçelere hitap eden amiral gemisi segmenti telefonların dışında kullanıcılar ekonomik durumları sebebiyle genel olarak fiyat - performans ürünlerine odaklanıyorlar. Bu kullanıcıların geri bildirimleri doğrultusunda yılın en başarılı düşük bütçeli telefonu En iyi bütçe dostu telefon: OnePlus Nord N10 5G oluyor.

En iyi batarya ömrünü sunan telefon: OnePlus Nord N100Listede gördüğümüz ikinci OnePlus modeli olan, Nord N100 2021 yılı içerisinde en iyi batarya ömrü sunan telefon olarak karşımıza çıkıyor. 5000 mAh batarya kapasitesine sahip olan cihaz fiyatı göz önünde bulundurulacak olursa bu listeyi hak ettiğini gösteriyor.