Twitter'da elini sallasan "Tık"a çarpacak! Blue dışında Altın ve Gri Tık'lar yükleniyor

Elon Musk ile farklı bir döneme giren Twitter hesapları rengarenk olacak. Twitter Bllue ilşe parayı vurmayı planlayan Musk, bu kez Altın ve Gri Tık dönemi ile elini sallasan "Tık"lıya çarpacak bir dönemi başlatıyor.

Twitter'da elini sallasan "Tık"a çarpacak! Blue dışında Altın ve Gri Tık'lar yükleniyor
Editör: Hakan AMAN
27 Kasım 2022 - 14:03
Twitter hesaplarına Mavi Tık verilmesine ilişkin lansmanı iki kez erteleyen Elon Musk nihayet son kararını verdi. Yakın zamanda elini sallasan "Tık"li hesapa çarpacak seviyeye getirmek için farklı renklerde "Tık" alımının önünü açıyor. Musk'ın açıklamalarına göre, Twitter'a mavinin yanı sıra altın rengi ve gri tik getiriliyor.

Twitter'da "Tık" hesapları için kritik gelişme yaşanıyor. Twitter Blue ile para toplamaya başladığı esnada, manipülasyon ve sahte hesaplarla başına iş açan Elon Musk, 3 farklı renkli Tık için twitter'da yeni dönemi başlatmaya hazırlanıyor.

3 RENKTE TIK

Twitter hesapları için mavi dışında altın rengi ve gri tik geliyor. Onaylı üre olarak az sayıda insanın Mavi Tık alabildiği Twitter, Elon Musk'ın yönetiminde işi ticarete dökmeye hızlı başladı. Twitter Blue ile ücretli Tık satmaya başlayan ancak, sahte hesaplar tarafından satın alınarak şirketleri zarara uğratan dev platform geri adım atmış ve "Blue" uygulamasını geçici bir süre askıya almıştı. Geçen sürede ise Gri ve Altın renkli Tık seçeneği ortaya çıktı ve şimdi kurgu bu 3 Twitter onay seçeneğine döndü. 

Twitter Blu satışının başlaması ile birlikte Altın ve Gri renkli Tık'ların satışıda resmen başlayacak.

Musk, sosyal medya platformunun kuruluş ve şahıslar için farklı renklerde tık kullanılacağını belirttiği mavi tık aboneliğinin önümüzdeki hafta Cuma gününden itibaren başlayacağını açıkladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum